伊人久久精品视频在线免费观看

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

#EnergiaDlaPolski

Kierunki

Na świecie istnieje kilkaset gatunków ropy naftowej – są m.in. ropy paliwowe, olejowe czy asfaltowe; nisko, średnio i wysokosiarkowe. Najczęściej mówi się o ropach lekkich - najlepszych do produkcji benzyny, średnich – do oleju napędowego i ciężkich, z których uzyskuje się najwięcej baz olejowych (służą do produkcji m.in. smarów) i asfaltów. Rafinerie, w zależności od tego w czym się specjalizują, dobierają określone gatunki ropy. Decyduje rachunek ekonomiczny oraz najnowocześniejsza technologia przerobu ropy. 

DYWERSYFIKACJA

Specjaliści z LOTOSU nie szukają gatunków, które są podobne do ropy z kierunku wschodniego, ale takich, które mogą zaoferować więcej interesujących produktów. Gdy na rynku panuje popyt na benzyny, to opłacalne staje się kupno lekkich rop, takich jak te wydobywane przez LOTOS na Bałtyku i Litwie. Za to późnym latem, gdy jest duży popyt na asfalt, warto sprowadzić ładunek ciężkiej ropy asfaltowej. LOTOS posiada doskonałą logistykę, jaką mają tylko rafinerie usytuowane w pobliżu portów naftowych.

Zanim dojdzie do zakupu nowej ropy technolodzy LOTOSU analizują charakterystykę konkretnego jej gatunku. Czy przerób jest opłacalny w aktualnej sytuacji rynkowej. Nie chodzi tylko o cenę samego surowca, ale też o to, ile wartościowych produktów można z niego uzyskać. Niekiedy nawet droższa w zakupie ropa naftowa może być per saldo bardziej opłacalna. LOTOS przetestował już ponad 200 gatunków ropy naftowej, a lista ta wciąż się wydłuża.

INNOWACYJNOŚĆ

Zdolność do przerobu szerokiej gamy gatunków ropy charakteryzuje tylko najnowocześniejsze rafinerie, do których rafineria LOTOSU na pewno się zalicza. Po kolejnych modernizacjach dla rafinerii w Gdańsku otworzyły się możliwości przerobu większej ilości gatunków surowca, sprowadzanych w ramach zakupów jednorazowych. Co więcej, po zakończeniu przez LOTOS Projektu EFRA (Efektywna Rafinacja), jeszcze bardziej poszerzy się wachlarz zdolności przerobowych różnych gatunków ropy.

BEZPIECZEŃSTWO

Obecnie co piąta baryłka ropy naftowej przerobiona przez rafinerię w Gdańsku pochodzi z kierunku innego niż wschodniTo efekt systematycznych działań ukierunkowanych na zwiększenie poziomu dywersyfikacji źródeł pozyskania surowców strategicznych dla gospodarki oraz wzmocnienie bezpieczeństwa Polski w sektorze energii.


NOWE KIERUNKI DOSTAW

2 września 2017 r. Grupa LOTOS odebrała w Naftoporcie ładunek ropy naftowej Hibernia z Kanady. Surowiec przetransportował tankowiec Minerva Lisa. Była to pierwsza dostawa ropy z Kanady w ponad 40-letniej historii rafinerii w Gdańsku.

伊人久久精品视频在线免费观看9 listopada 2017 r. do gdańskiego Naftoportu wpłynął tankowiec „St. Helen” transportujący 600 tys. baryłek (tj. ok. 80 tys. ton) amerykańskiej ropy gatunku DSW (Domestic Sweet). W grudniu LOTOS zakupił kolejną dostawę amerykańskiego surowca. Tym razem jest to 650 tys. baryłek (tj. ok. 80 tys. ton) ropy gatunku WTI Midland. 
Zbiornikowce „Atlantas” i „Calida” z 2 mln baryłek irańskiej ropy naftowej dla LOTOSU dotarły 15 sierpnia 2016 r. do gdańskiego Naftoportu. Przerób surowca z Iranu trwał w rafinerii w Gdańsku do końca sierpnia. 

  

LOTOS i PGNiG w ramach tworzenia synergii pomiędzy spółkami skarbu państwa realizują dostawy surowca z największej kopalni ropy naftowej w Polsce do Gdańska. Surowiec dostarcza wyspecjalizowana spółka będąca największym przewoźnikiem ropy naftowej i paliw płynnych w Polsce.


WŁASNE WYDOBYCIE (dane na III kw 2016 r.)

LOTOS Petrobaltic to jedyna krajowa spółka wydobywająca i poszukująca ropę naftową i gaz ziemny w polskiej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego. Czytaj więcej...

Polska

Za rozwój działalności na Norweskim Szelfie Kontynentalnym odpowiada spółka LOTOS Exploration and Production Norge z siedzibą w Stavanger. 75% wydobycia LOTOSU pochodzi z Norwegii. Czytaj więcej...

Norwegia

Na terenie Republiki Litewskiej operuje spółka LOTOS Geonafta, będąca największym producentem ropy naftowej w tym kraju. Czytaj więcej...

Litwa

EFEKTYWNA RAFINACJA

Dywersyfikacja kierunków dostaw to jedno. LOTOS, realizując Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, przyjęty przez rząd RP, wprowadza innowacyjne rozwiązania  służące maksymalizacji jakości i ilości produktów naftowych. Właśnie dlatego LOTOS realizuje Projekt EFRA. 


 


English_language.NOWA.jpg    RussiaN LANGUAGE.jpg 

日本xnxnxnxnxn拍拍-伊人久久精品视频在线免费观看 一道本无吗dⅤd在线播放一区-宅男免费毛片手机在线 一受两攻有双龙入菊_耽美肉嗨从头做到尾_两个攻同时进入双性受 中文字幕在线在线亚洲_中文字幕在线视频 电影 正在播放母息子友人犯_正在播放中文字幕母息子_友人の母系列在线播放 依人在线 依人在线手机在线观看依人在线在线视频|依人在线最新网址 4438最新全国免费视频网-伊人久久精品视频在线免费观看 1024最新手机在线观看-伊人久久精品视频在线免费观看 用茄子捅自己下面视频_茄子视频在线观看 1024手机在线基地播放-伊人久久精品视频在线免费观看 在线a 在线a发布网|在线a在线电影|在线a.com|日韩在线a 快猫vip破解版apk宅男-伊人久久精品视频在线免费观看 一本之道高清在线观看-一本之道高清在线观看一区-日本一本au道大尺码专区 222eee野鸡网视频2区-伊人久久精品视频在线免费观看 55we韩国女主播免费视频-伊人久久精品视频在线免费观看 人碰xoo在线视频永久免费-伊人久久精品视频在线免费观看 00后艺校萝莉14部资源-伊人久久精品视频在线免费观看 在线a视频网站 在线a视频网站在线视频_在线a视频网站手机在线观看_在线a视频网站电影 一本之道高清在线观看在线视频_一本之道高清在线观看手机观看_日韩一本之道高清在线观看影院 猫咪在线播放maomi99伊人-伊人久久精品视频在线免费观看 伊人久久精品视频在线,伊人久久精品视频在线免费观看,伊人久久精品视频在线 wwのpornhubのcom-伊人久久精品视频在线免费观看 在线a 免费 在线a 免费在线视频_在线a 免费手机在线观看_在线a 免费电影 xvldeos免费中文视频-伊人久久精品视频在线免费观看 2017夜夜橾天天橾在线视频-伊人久久精品视频在线免费观看 樱桃网站视频官网/私人樱桃影院/樱桃视频入口网址 cao97prom在线视频-伊人久久精品视频在线免费观看 伊人狼人在线观看视频,免费资源在线观看2020,日本无吗无卡v清免费 1769zyz资源在线视频-伊人久久精品视频在线免费观看 2000影院m3u8免费高清-伊人久久精品视频在线免费观看